Достапни линкови

Бујановац: Напад врз армиска патрола на Србија и Црна Гора


Вчерашниот напад врз армиската патрола на подрачјето на Бујановац, при што беше ранет еден офицер, е терористички акт и доказ дека албанските екстремисти не се откажуваат од идејата за продуцирање кризи, оцени министерот за одбрана на Србија и Црна Гора Борис Тадиќ. Според него, ваквите акции се обид да се привлече вниманието на меѓународната заедница околу идејата за Голема Албанија.
XS
SM
MD
LG