Достапни линкови

Багдад: Едно лице загина, а 20 повредени во експлозија на бомба


Денеска на една улица во Багдад експлодира бомба во моментот кога минувала американска воена патрола. Според ирачката полиција, патролата ја избергнала експлозијата, но биле погодени два цивилни автобуса. Притоа едно лице загинало, а дваесетмина биле повредени, од кои четворица потешко.
XS
SM
MD
LG