Достапни линкови

Атина: Грција повторно зафатена од штрајкови


Грција повторно е зафатена од бран штрајкови. Таксистите протестираат против обврската да издаваат фискални сметки, што е причина и за штрајкот на сопствениците на бензиските пумпи, а бараат и дозвола да возат низ центарот на Атина. Вработените во грчките универзитети бараат поголеми плати.
XS
SM
MD
LG