Достапни линкови

Варшава: Полицијата се справи со напаѓачот што упадна во јавната телевизија


Полската анти-терористичка единица успеала да го совлада напаѓачот кој синоќа упаднал во јавната телевизија во Варшава и држејки еден заложник барал да зборува на програма. Напаѓачот тврдел дека е психички болен и дека ќе ги употреби сите средства, но бил разоружан без последици.
XS
SM
MD
LG