Достапни линкови

Токио: Коизуми наименува нов владин кабинет


Јапонскиот премиер Јуниширо Коизуми денеска наименува нов владин кабинет, заменувајки неколкумина министри, вклучувајки го и министерот за финансии. Реконструкцијата се оценува како дел од напорите на Коизуми за забрзување на економските реформи пред парламентарните избори што треба да се одржат во ноември годинава.
XS
SM
MD
LG