Достапни линкови

Багдад: Нов самоубиствен напад пред седиштето на ОН во Ирак


Во нов самоубиствен напад пред седиштето на Обединетите Нации во Багдад, покрај напаѓачот, загинал и еден ирачки припадник за безбедност, а неколку лица биле повредени. Претставник на американските сили соопшти дека автомобилот – бомба експлодирал на околу 250 метри од зградата на Обединетите Нации. Во сличен напад минатиот месец во Багдад загинаа 22 лица.
XS
SM
MD
LG