Достапни линкови

Лондон: Средба Блер - Азнар


Британскиот премиер Тони Блер денеска треба дс се сретне со шпанскиот премиер Хосе Мариа Азнар на разговори што се очекува да бидат фокусирани врз Ирак.Средбата доага по вчерашните разговори за Иарк што Блер во Берлин ги оствари со францускиот претседател Жак Ширак и со германскиот канцелар Герхард Шредер чии земји беа најголеми противници на војната во Ирак додека Британија и Шпанија беа нејзини најголеми подржувачи.
XS
SM
MD
LG