Достапни линкови

САД: Најмалку 28 жртви од ураганот „Изабел“


Според последните податоци најмалку 28 луге денеска загинале на источниот брег на Соединетите американски држави во налетот на ураганот Изабел.Се стравуава дека бројот на жртвите може да биде зголемен а спасувачките тимови и натаму трагаат по жртвите.Американскиот претседател Џорџ Буш на федералните власти им наложи да се вклучат во пружањето помош во повеке американски држави на истокот на земјата.
XS
SM
MD
LG