Достапни линкови

Летонија: Референдумот за влез во ЕУ успешен


Најголем дел од жителите на Летонија на вчерашниот референдум се изјасниле за приклучување на таа земја во Европската унија.Според конечните резултати ,67 насто од Летонците гласале за влез во Унијата додека против се изјасниле 32,3 проценти, соопшти изборната комисија.
XS
SM
MD
LG