Достапни линкови

Багдад: Тешко повредена една од трите жени членки на ирачката влада


Денеска во Багдад, пред нејзиниот дом, било пукано врз Акила ал Хашими една од трите жени во Привремената ирачка влада. Според болнички извори, таа добила тешки повреди и нејзиниот живот е во опасност. Полицијата трага по напаѓачот.
XS
SM
MD
LG