Достапни линкови

Исламабад: Најмалку 40 загинати во сообраќајна незгода


Најмалку четириесет луѓе загинале денеска во Пакистан кога воз се судрил со автобус на еден необезбеден железнички премин на стотина километри јужно од Исламабад. Автобусот, како што јавуваат агенциите, бил полн со ученици. Полицијата ги испитува причините за несреќата.
XS
SM
MD
LG