Достапни линкови

Стокхолм: Комеморација по повод смртта на Ана Линд


Во Стокхолм, под засилени мерки за безбедност, се одржува комеморација по повод смртта на шведската министерка за надворешни работи Ана Линд, на која присуствуваат над илјада официјални претставници од повеќе земји. Стотици полицајци се распоредени низ улиците на Стокхолм, а забранети се сите приватни летови над градот.
XS
SM
MD
LG