Достапни линкови

Приштина: Посета на Бил Клинтон


Поранешниот американски претседател Бил Клинтон денеска престојува во еднодневна посета на Косово, каде што ќе биде прогласен за почесен доктор на Универзитетот во Приштина, а ќе ги посети и американските војници во базата Бондстил. Косовскиот претседател Ибрахим Ругова изјави дека ќе побара до Клинтон да му помогне на Косово во стекнувањето независност.
XS
SM
MD
LG