Достапни линкови

Мосул: Поранешниот ирачки министер за одбрана Хашим Ахмед им се предал на американските сили


Поранешниот ирачки министер за одбрана Хашим Ахмед им се предал на американските сили во градот Мосул. Тој беше 27-ми на американската листа најбарани претставници од режимот на Садам Хусеин.
XS
SM
MD
LG