Достапни линкови

Стокхолм: Осомничениот за убистовото на Ана Линд отфрла секаква вмешаност


Човекот за кој постои сомневање дека е убиецот на шведската министерка Ана Линд отфрли секаква вмешност во тоа убиство. Ова го изјави неговиот адвокат кој имал средба со клиентот по неговото апсење во близина на стадионот Солна во Стокхолм.
XS
SM
MD
LG