Достапни линкови

Триполи: Разговори Гадафи - Азнар


Шпанскиот премиер Хозе Мариа Азнар денеска во Триполи ќе разговара со лидерот на Либија Моамер ел Гадафи. Се очекува Азнар да побара од Гадафи, неговата земја да се врати во меѓународната заедница како одговор на неодамнешното укинување на санкциите на Обединетите Нации против Либија.
XS
SM
MD
LG