Достапни линкови

Приштина: Претседателот на косовското собрание не очекува многу од дијалогот со Белград


Претседателот на косовското собрание Неџат Даци оцени дека не треба многу да се очекува од најавениот дијалог меѓу Приштина и Белград поради, како што рече, однесувањето на српските лидери. Првата средба, според планираното, треба да се одржи најдоцна во почетокот на ноември годинава. Точното време и местото на состанокот ќе бидат утврдени од страна на Контакт групата на дваесет и третти овој месец во Њујорк.
XS
SM
MD
LG