Достапни линкови

Триполи: Посета на шпанскиот премиер Хозе Марија Азнар


Шпанскиот премиер Хозе Марија Азнар е првиот шпански премиер кој ја посетува Либија. Тој во Триполи денеска ке разговара со либискиот лидер Моамер Гадафи кој сака да покаже воља за ре- обединување со меѓународната заедница како држава која го отфрла тероризмот и го почитува меѓународниот закон за неширење на оружјето за масовна употреба.
XS
SM
MD
LG