Достапни линкови

Нагоја: Три лица загинале, а еден повреден во експлозија


3 лица загинале, а 20-тина биле повредени во експлозија во една деловна зграда во јапонскиот град Нагоја. Експлозијата ја предизвикал еден вработен, кој од синоќа држел заложници барајки исплата на три заостанати плати.
XS
SM
MD
LG