Достапни линкови

Каиро: Арапската лига ќе ги прекине дипломатските односи со Израел ако биде протеран Арафат


Генералниот секретар на Арапската лига Амр Муса оцени дека арапските земји би требало да ги прекинат дипломатските односи со Израел доколку биде протеран палестинскиот лидер Јасер Арафат. Во Каиро синоќа е одржана итна седница на Арапската лига која била посветена на израелската одлука за протерување на Арафат од палестинските територии.
XS
SM
MD
LG