Достапни линкови

Ријад: 67 затвореници загинале во пожар


67-мина затвореници загинале, а 20-тина биле повредени во пожарот кој избувнал во најголемиот саудиски затвор во Ријад. Пожарот е локализиран, а сеуште не е јасно дали бил подметнат или избувнал случајно.
XS
SM
MD
LG