Достапни линкови

Скопје: Протест на поранешните „Лавови“ пред МВР


Поранешни припадници на расформираната полициска единица Лавови денеска се собраа пред министерството за внатрешни работи во Скопје. Тие бараат да не бидат прогласени за технолошки вишок околу триста од четристотините вработени во ова министерство. Лавовите протестираат и за судските процеси што се водат против нив, а за кои им била неформално ветена амнестија од властите.
XS
SM
MD
LG