Достапни линкови

Талин: Референдум за членство на Естонија во ЕУ


Граѓаните на Естонија денеска ан референдум се изјаснуваат за членство на земјата во Европската Унија. Околу 865 илјади граѓани треба да одговорат дали го подржуваат членството во Европската унија и дали се за промени на уствот. Првите резултати од референдумот треба да бидат соопштени вечерва.
XS
SM
MD
LG