Достапни линкови

Фалуџа: Еден американски војник загина, тројца ранети


Еден американски војник загина а тројца се ранети изутрината во бомбашки напад врз нивниот конвој на влезот во Фалуџана 50 километри западно од Багдад.Американската војска соопшти дека пред тоа во напад со ракетен минофрлач биле повредени тројца други американски вокници.
XS
SM
MD
LG