Достапни линкови

Сеул: Сто загинати како последица на тајфун


Според последните податоци, најмалку 100 луѓе загинале како последица на Тајфунот Маеми во јужна Кореја. Околу 2 илјади луѓе морале да ги напуштат домовите на југот на земјата пред налетите на ветрот кој дувал со брзина од 216 километри на час.
XS
SM
MD
LG