Достапни линкови

Фалуџа: Убини неколкумина ирачки полицајци и вооружени лица


Неколкумина ирачки полицајци и вооружени лица денеска биле убиени во Фалуџа откако американските војници отвориле оган врз нив откако тие не ги почитувале наредбите да ги запрат возилата во кои се наоѓале, јавуваат агенциите повикувајќи се на изјави на сведоци. Оваа вест засега не е потврдена од американската команда во Ирак.
XS
SM
MD
LG