Достапни линкови

Москва: Посета на рускиот претседател на Кемп Дејвид


Официјална Москва денеска соопшти дека рускиот претседател Владимир Путин на дваесет и седми овој месец во Кемп Дејвид ќе разговара со американскиот претседател Џорџ Буш. Претходно Путин ќе му се обрати на Генералното Собрание на Обединетите Нации.
XS
SM
MD
LG