Достапни линкови

Блиски Исток: Протести на Палестинците


Во текот на изминатата ноќ палестинците масовно излегоа на протести против одлуката на израелскиот кабинет за протерување на Јасер Арафат од Западниот Брег со образложение дека тој е пречка за мирот на Блискиот Исток. Соединетите Држави, Европската Унија и Египет ја осудија одлуката оценувајќи дека протерувањето на Арафат ќе доведе до ерупција на насилството во регионот.
XS
SM
MD
LG