Достапни линкови

Стокхолм: Протест поради убиството на Ана Линд


Во Стокхолм за денеска е најавен протестен собир поради убиството на министерката Ана Линд. Полицијата соопшти дека пронашла траги кои можат да доведат до апсење на напаѓачот, но граѓаните страхуваат дека ова убиство ќе остане нерасветлено како и атентатот врз премиерот Улоф Палме во 1986 година. На протестот се очекува да говори и шведскиот премиер Јоран Першон.
XS
SM
MD
LG