Достапни линкови

Тирана: Повеќе од 260 набљудувачи на ОБСЕ за локалните избори идниот месец


Повеќе од 260 посматрачи на ОБСЕ ќе ги набљудуваат локалните избори кои во Албанија треба да бидат одржани идниот месец. Шефот на мисијата Роберт Бери изјави дека престојните избори се од голема важност за демократскиот развој на земјата.
XS
SM
MD
LG