Достапни линкови

Еребил: Загина еден Ирачанец, а 53 се повредени во експлозија на автомобил


Еден ирачанец загинал а 53-ца биле повредени во експлозија на автомобил во градот Ербил во северен Ирак, соопшти претставник на американската армија. Тоа е прв терористички напад во овој курдски град во Ирак.
XS
SM
MD
LG