Достапни линкови

Техеран: Иран ќе ја обнови соработката со Меѓународната агенција за атомска енергија


Иранскиот министер за надворешни работи Камал Карази изјави дека Иран ќе ја обнови соработката со Меѓународната агенција за атомска енергија, доколку му биде признаено правото на нуклеарна програма за не воени цели. Агенцијата денеска одржува состанок во Виена на кој се очекува нацрт резолуција со која на Иран ќе му се даде рок до крајот на наредниот месец целосно да ги прифати обврските за забрана на нуклеарните програми.
XS
SM
MD
LG