Достапни линкови

Бали: Самудра доби смртна казна за терористичките напади


На индонезискиот радикален исламист Имам Самудра денеска му е изречена смртна казна за обвинението дека е организатор на бомбашкиот напад во Бали во октомври минатата година кога загинаа над 200 луѓе. Самудра во текот на судењето изјави дека терористичкиот напад во Бали бил изведен во рамките на Џихадот против Соединетите Држави.
XS
SM
MD
LG