Достапни линкови

Блиски Исток: Куреи можеби ќе ја одбие понудата да стане палестински премиер


Ахмед Куреи кој е предложен од Јасер Арафат да биде нов палестински премиер денеска изјави дека би можело да ја одбие понудата доколку Израел на ја укине блокадата на Арафат и доколку продолжи со убивањето палестински милитанти. Тој исто така соопшти дека ќе му биде потребна американска поддршка за спроведување на блискоисточниот мировен план.
XS
SM
MD
LG