Достапни линкови

Њујорк: Пауел ја прифати поканата на Анан за состанок следниот викенд


Американскиот државен секретар Колин Пауел ја прифати поканата на генералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан во текот на идниот викенд во Женева да биде одржан состанок на петте постојани членки на Советот за безбедност посветен на Ирак. На состанокот пред се ќе се разговара за американската нацрт резолуција со која се предвидува проширување на мандатот на Светската организација во Ирак.
XS
SM
MD
LG