Достапни линкови

Пјонгјанг: 55 годиншнина од постоењето на Северна Кореа


Северна Кореа денеска, како што јавуваат агенциите скромно, ја одбележа пеесет и пет годишнината од своето постење. И покрај очекувањата дека ќе има помпезна воена парада, низ улиците на Пјонгјанг продефилираа десет илјади војници и цивили. На парадата, немало ракети, тенкови или друго тешко вооружување.
XS
SM
MD
LG