Достапни линкови

Сараево: Експлозија на бомба, нема повредени


Во Сараево вчера одекна уште една експлозија, во која немаше повредени но е причинета значителна материјална штета на една куќа во населбата Пофалиќи. Полицијата не даде официјални информации, но се претпоставува дека станува збор за рачна бомба. Инаку оваа е последна од серијата експлозии кои во текот на минатиот месец се случија во Сареаво. Сторителите засега не се пронајдени.
XS
SM
MD
LG