Достапни линкови

Багдад: Повредени двајца американски војници


Двајца американски војници се повредени денеска во Багдад кога врз нивното возило е фрлена експлозивна направа, соопшти американската војска во Ирак. Агенциите јавуваат дека американските операции продолжуваат во Тикрит родното место на Садам Хусеин каде што постојано има инциденти.
XS
SM
MD
LG