Достапни линкови

Багдад: 120 британски војници пристигнаа во Ирак


Околу 120 британски војници денеска пристигнаа во Ирак како одговор на барањето на Соединетите држави за меѓународна помош за стабилизација на безбедносната состојба во таа земја каде во меѓувреме насилставта продолжуваат. Синоќа во неколку наврати биле исфрлени ракети во близина на Тикрит и во други територии на Ирак, а еден америкнски војник убил двајца Ирачани откако тие отвориле оган врз контролен пункт во центарлен Ирак.
XS
SM
MD
LG