Достапни линкови

Венеција: „Враќање“ на рускиот режисер Звјагинцев добитник на „Златниот лав“


„Враќање“ на рускиот режисер Андреј Звјагинцев е овогодишниот добитник на Златниот лав на 60 то издание на филмскиот фестивал во Венеција. Филмот претставува прво остварување на овој руски режисер.
XS
SM
MD
LG