Достапни линкови

Вашингтон: Објавени десет имиња на осомничени членови на Ал Каеда


Соединетите држави на својата интернет страница објавија листа на десет Малезијци за кои постојата сомневања дека се членови на Ал каеда и на исламскиот Јемах. Американската влада нареди замрзнување на нивните финансиски сметки.
XS
SM
MD
LG