Достапни линкови

Пакистан: Најмалку 27 загинати од удар на гром


Најмалку 27 луѓе загинале од удар на гром во две пакистански села, соопшти полицијата на таа земја. Пакистан е зафатен од силни монсунски дождови и лизгања на земјиштето, што ги отежнува напорите на спасувачките екипи за помош на настраданите.
XS
SM
MD
LG