Достапни линкови

Блиски Исток: Махмуд Абас понуди оставка


Палестинскиот премиер Махмуд Абас денеска му ја понудил својата оставка на лидерот Јасер Арафат, но сеуште не се знае дали ќе биде прифатена. Палестинскиот парламент треба да се изјасни за работата на Абас, чија позиција беше ослабната поради политичкиот судир со Арафат и застојот во мировниот план за Блискиот Исток.
XS
SM
MD
LG