Достапни линкови

Германија: Бројот на невработени поголем за 300 илјади во споредба со минатата година


Стапката на невработеност во Германија во август изнесувала 10,4 насто, соопшти федералното биро за вработување. Во споредба со истиот период лани, бројот на невработени се зголемил за околу 300 илјади.
XS
SM
MD
LG