Достапни линкови

Кина: Најмалку 38 загинати во тајфун


Најмалку 38 луѓе загинале, а околу илјада се повредени во јужна Кина, како последица на тајфунот Дуџуан, кој бил со брзина од 180 километри на час. Како што јавија кинеските медиуми, околу 100 илјади луѓе биле расселени.
XS
SM
MD
LG