Достапни линкови

Вашингтон: Пауел ја повика Северна Кореа да престане со воените закани


Американскиот државен секретар Колин Пауел ја повика Северна Кореја да престане со воените закани и да ги прифати предлозите од Вашингтон за надминување на кризата околу нејзината нуклеарна програма. Претставник на Јужна Кореја оцени дека заканите на Пјонг Јанг дека ќе ги зголеми нуклеарните капацитети се дела од тактиката пред престојната рунда преговори за кризата.
XS
SM
MD
LG