Достапни линкови

Џенин: Ал Акса ја презеде одговорноста за денешниот напад


Смртоносните бригади Ал Акса ја презедоа одговорноста за денешниот напад врз група израелци во близина на Џенин, при што едно лице е убиено. Инаку, денеска палестинскиот премиер Махмуд Абас ќе говори во парламентот во Рамала за работата во првите сто дена, при што, како што се очекува, ќе најави оставка доколку не добие подршка за неговата политика и поголеми овластувања за остварување на мировниот план за Блискиот Исток.
XS
SM
MD
LG