Достапни линкови

Вашингтон: Буш ја потпиша новата нацрт резолуција за Ирак


Американскиот претседател Џорџ Буш денеска ја потпиша новата нацрт резолуција што треба да биде упатена до Советот за безбедност. Со неа се предвидува проширување на мандатот на Обединетите Нации во Ирак. Според извори во Белата Куќа, резолуцијата терба да го олесни учеството на другите земји во коалиционите сили во таа земја.
XS
SM
MD
LG