Достапни линкови

Блиски Исток: Арафат изјави дека мировниот план што го поддржуваат САД е мртов


Јасер Арафат денеска изјави дека блискоисточниот мировен план што го поддржуваат Соединетите Држави е мртов и оти за тоа е виновен Израел, односно, како што рече, израелската воена агресија во изминативе недели. Таканаречениот пат на мапата ги повика Израел и палестинската управа да го окончаат тригодишното насилство и да создадат услови за формирање палестинска држава до крајот на две илјади и петта година.
XS
SM
MD
LG