Достапни линкови

Приштина: Холкери сака да ја продолжи политиката на Штајнер


Шефот на УНМИК Хари Холкери изјави дека сака да ја продолжи политиката на неговиот претходник Михаел Штајнер која предвидува исполнување на некои стандарди пред донесувањето одлука за конечниот статус на Косово. Тој наведе дека иднината на покраината треба да биде тема на претстојните директни разговори меѓу Белград и Приштина, но додаде дека не знае кога би почнале тие.
XS
SM
MD
LG